webcontent-cms

Ukončení podpory WebContent CMS 2.0

K 1.9.2015 došlo k ukončení podpory redakčního systému WebContent CMS 2.0 a nižších verzí. Ukončení podpory znamená, že weby využívající verze redakčního systému WebContent CMS 2.0 a nižší nebudou vylepšovány ani upravovány. Poskytovány budou pouze opravy a servisní zásahy, v rámci platné záruky.

K ukončení podpory dochází z důvodu technologických změn v produktech třetích stran (PHP, MySQL, TinyMCE – editor textu a internetových prohlížečů), které nám již nedovolují upravovat systém verze 2.0 a nižší.

Naší snahou je vždy udržovat technologicky zpětnou kompatibilitu, díky změnám u třetích stran to již bohužel není možné. Proto nastal čas se technologicky posunout a opustit starší verze systému. Všem zákazníkům proto nabízíme, a doporučujeme, nechat si aktualizovat své weby na novou verzi redakčního systému.

Proč web aktualizovat

Aktualizací získáte nové funkce v systému úprav modulů v rámci licence. Jde zejména o rozšíření funkcí pro správu stránek, registrovaných uživatelů na webu (funkce pro intranet) , zcela inovovanou správu obrázků i s možnostmi grafické editace a rozšířenou podporu současných technologií a funkcí. Dalším velkým důvodem pro aktualizaci je změna skriptovacího jazyka PHP, který je na většině webhostingových řešení aktualizován na novější verzi 5.5 a vyšší. Novější verze skriptovacího jazyka bohužel nepodporuje některé systémové funkce ve starších verzích systému.

Kolik aktualizace stojí

Cena za aktualizaci je rozdělena do dvou částí, licence a práce programátora na samotné aktualizaci.

  • Přechod na verzi 2.5 a vyšší stojí cca od 10.000,– Kč bez DPH dle náročnosti napojení stávajících šablon designu webu.
  • Cena za práci programátora je závislá na počtu hodin, které musí aktualizaci vašeho webu programátor věnovat. 

Hodinová sazba je 900,– Kč bez DPH.

Jak aktualizace probíhá

Upgrade systému na verzi 2.5 nebo vyšší je z velké části prováděna manuálně a její součástí je kontrola celého webu včetně kontrol současných šablon vzhledu webu a jejich případných úprav. Před započetím prací je od programátora vystaven časový harmonogram aktualizace a ten je předán ke schválení. Na základě vyjádření klienta bude zahájena aktualizace webu. Každý web je před započetím aktualizace zálohován a připraví se kopie webu, na které se samotná aktualizace provede.

cta-back1

Nespokojte se s kompromisy - systém který roste s vámi!

Zanechte nám svůj e-mail, budeme vás informovat!

Na začátek stránky